Úprava vody ze studny s pomocí filtrů na železitou vodu

Všimli jste si, že voda ze studny, kterou používáte v domácnosti, zanechává na površích nebo vypraném oblečení skvrny, nelibě voní a nemá dobrou chuť? Možná se potýkáte s takzvanou železitou vodou, jež obsahuje nadměrné množství železa, manganu či sirovodíku. Ta sice není zdravotně závadná, ale v dlouhodobém horizontu může mít neblahé účinky nejen na domácí spotřebiče a vodovodní trubky, ale také na pokožku nebo zdraví. Voda s vysokým obsahem nežádoucích látek naštěstí není neřešitelným problémem – v tomto článku rádi bychom vám představili filtry na železitou vodu EcoWater z naší nabídky.

Jak fungují filtry na železitou vodu

Filtr na odželeznění vody dokáže ze studniční vody odstranit železo, mangan, sirovodík i nečistoty a proměnit ji v kvalitní, čistou a chutnou. Naše filtry na železitou vodu fungují na principu oxidace, kdy jsou nežádoucí prvky ve vodě zoxidovány a následně vypláchnuty do kanalizace. Díky zabudovanému injektoru se voda provzdušní přímo uvnitř přístroje a není tedy potřeba používat další zařízení.
Všechny modely filtrů na železitou vodu z naší nabídky se montují přímo na přívod studené vody, u kterého musí být zajištěn odtok do kanalizace a možnost zapojení přístroje do sítě.

Jak zjistím, že se v mé vodě nachází příliš mnoho železa?

Železitá voda se často sama projeví například rezavým zbarvením, zanecháváním skvrn na nádobí a prádle, ucpáváním trubek a železitým zápachem i chutí. Jistotu, že filtr na odželeznění vody skutečně potřebujete, přinese jedině detailní laboratorní rozbor studniční vody, který dnes provádí desítky laboratoří. Pakliže máte podezření na přítomnost železité vody u vás doma, je rozbor vody vždy prvním krokem. Následně však může usnadnit výběr filtru na odželeznění vody a především jeho náplně.

Negativní vliv železité vody na zdraví a předměty v domácnosti

Železitá voda není životu nebezpečná, její dlouhodobé užívání se však může po čase stát nepříjemným. Co přesně vás s železitou vodou může potrápit?

  • Železitá voda vysušuje pokožku a může způsobovat ekzémy, akné i další kožní problémy
  • Železitá voda může obsahovat bakterie nebezpečné pro játra a žaludek a může způsobovat zažívací problémy
  • Železitá voda zanechává skvrny na umyvadlech, vaně, záchodové míse a oblečení
  • Železité usazeniny mohou zničit trubky i domácí spotřebiče

Jak se zbavit železité vody

Nejjednoduším, nejtrvalejším a nejúčinnějším způsobem, jak železitou vodu ze studny proměnit ve skvěle chutnající a nezávadnou, je pořízení filtru na odželeznění vody.

Filtry na železitou vodu EXPERT OXY 700, EXPERT OXY 700+ A EXPERT Iron z nabídky SOFTWATER jsou tiché, pracují samostatně, nevyžadují pravidelnou údržbu a jejich činnost lze sledovat prostřednictvím chytrého telefonu díky připojení k Wi-Fi síti.

Postarají se o odstranění železa, manganu, sirovodíku i nečistot ze studniční vody bez použití chemie a vy si konečně budete moci dopřávat zdravou a chutnou vodu bez nežádoucích prvků prospěšnou zdraví i spotřebičům.

Jak si vybrat úpravnu vody s filtrem na odželeznění

Výběr filtru na odželeznění vody se odvíjí od požadavků na výkon a především od složení studniční vody. Na základě laboratorního rozboru jsme schopni připravit náplň do filtru na železitou vodu na míru jakémukoliv dalšímu problému s vodou v domácnosti.